2003 IHSA State Championships
May 23 - 24, 2003
Girls Track & Field Meet
  Eastern Illinois University
Charleston
 
Richwoods Results
 
 
Preliminary Rounds

 

4 x 100 meter Relay

Preliminary Heat No. 4

 1  Q-Chicago (Morgan Park)                         :48.47
       Jasmine Williams (Sr.), Aja Evans (Fr.), 
       Sara Logan (Jr.), Candice Neal (Sr.)
 2  Q-Orland Park (Sandburg)                        :49.32
       Sarah Harris (So.), April Hurt (Sr.), 
       Bree Wichmann (Fr.), Marcia Faustin (Sr.)
 3  Peoria (Notre Dame)                             :50.09
       Tiffany Curry (So.), Nikkia Daniels (Fr.), 
       Colleen Crusen (Sr.), Megan Hamilton (Sr.)
 4  Peoria (Richwoods)                              :50.34
       Barbara Hale (Sr.), Laura Unes (Jr.), 
       Ashley Gordon (Jr.), Alisha Smith (Jr.)
 5  Palatine (H.S.)                                 :50.43
       Cheryl Demmerle (Sr.), Emily Pankow (Sr.), 
       Brittany Rhett (Fr.), Brianna Officer (So.)
 6  North Chicago                                   :50.97
       KeWanna Vaughn (Jr.), CaSandra Coleman (So.), 
       Shawna Henderson (Fr.), Kendra Thomas (So.)
 7  Vernon Hills                                    :53.13
       Jacqui Leffler (Jr.), Lisa Craver (Sr.), 
       Emilie Clark (Sr.), Myriah Landesman (Jr.)
 8  Park Ridge (Maine East)                         :54.19
       Jessica Levy (Jr.), Aishalee Roche (So.), 
       Rita Nesbitt (Sr.), Bonnie Levy (So.)

 

100 meter Dash

Preliminary Heat No. 4

 1  Q-Alexandria Anderson (So.), Chicago (Morgan Park)     :11.62
 2  Chanel Haynes (So.), Oswego                            :12.42
 3  Jynika Craig (Sr.), Villa Park (Willowbrook)           :12.43
 4  Alisha Smith (Jr.), Peoria (Richwoods)                 :12.59
 5  Tairisha Sawyer (Sr.), Burbank (Queen of Peace)        :12.60
 6  Amanda Staroscik (Sr.), Downers Grove (South)          :12.80
 7  Tricia Dorsey (Jr.), Lincoln                           :12.88
 8  Ebony Wise (Sr.), Chicago (Westinghouse)               :13.44
    Lindsey McCalla (Sr.), Moline (H.S.)                   SCR

 

200 meter Dash

Preliminary Heat No. 1

 1  Q-Tominque Boatright (Jr.), Oswego                     :24.96
 2  Shamelah Jones (Sr.), Olympia Fields (Rich Central)    :25.60
 3  Rowsha LaBranche (Sr.), Bolingbrook                    :25.68
 4  Christina James (Jr.), Rockford (Boylan)               :26.31
 5  Mary Nardini (So.), Winnetka (New Trier)               :26.50
 6  Alisha Smith (Jr.), Peoria (Richwoods)                 :26.54
 7  Ramona Agee (Sr.), Harvey (Thornton)                   :29.73
 

4 x 200 meter Relay

Preliminary Heat No. 2

 1  Q-Oswego                                        1:42.61
       Sharise McClenton (Fr.), Devon Williams (Jr.), 
       Chanel Haynes (So.), Teah Gant (Fr.)
 2  Q-Chicago Heights (Bloom Twp.)                  1:43.03
       Nieasha Wilson (So.), Michelle McNeil (Sr.), 
       Laura Jefferson (Sr.), Tiffany Tucker (Sr.)
 3  Peoria (Richwoods)                              1:45.11
       Barbara Hale (Sr.), Laura Unes (Jr.), 
       Ashley Gordon (Jr.), Alisha Smith (Jr.)
 4  Elmhurst (York)                                 1:45.13
       Margaret Gregory (Fr.), Laura Ogborn (Jr.), 
       Jackie Hauser (Jr.), Laura Bresnahan (Jr.)
 5  Cahokia                                         1:46.52
       Antionette Smith (So.), Arneisha Jackson (So.), 
       Sierra Crayton (Jr.), Simone Gilbert (So.)
 6  Peoria (Notre Dame)                             1:47.08
       Brittany Mroz (So.), Nikkia Daniels (Fr.), 
       Megan Hamilton (Sr.), Colleen Crusen (Sr.)
 7  Mahomet (M.-Seymour)                            1:47.22
       Tiffany Pavesic (Sr.), Jena Malinowski (Fr.), 
       Colette Wisehart (So.), Amanda Warner (So.)
 8  Rockton (Hononegah)                             1:53.95
       Kila Cox (Sr.), Alison Moyer (Sr.), 
       Kym Kovanda (Fr.), Sophia Ponce (Fr.)